Телеканал новин 24

СРІБНИЙ СКАРБ

 

Музей грошей в Феодосії поповнився новим скарбом – це 335 монет з високоякісного срібла.

krum_skarb.jpg Його знайшли скарбошукачі в місті Старий Крим. Директор музею розповідає, що скарб нараховував понад тисячу срібних монет, але в нумізматів вдалося викупити лише частину з них.
Олександр Олєщук (директор Музею грошей): "Це один з небагатьох кладок Золотої Орди, знайдений і опублікований на території України. Він складається з срібних монет, срібних дирхемів періоду карбування 3-х ханів Золотої Орди".
За 10 таких монет на початку XIV століття нашої ери можна було купити корову, за 30 – коня. Серед монет дослідники виявили рідкісні екземпляри, які раніше не були відомі на території України.
Олександр Олєщук (директор Музею грошей): "Вона (монета) відсутня в музейних зібраннях інших музеїв України, а також приватних зібраннях, це карбування міста Мохші".
Співробітники музею грошей також встановили, що на монетах періоду Золотої Орди викарбовували зображення тварин – символів нового року.
Ксенія Гусєва (хранитель фондів музею): "У Золотій Орді зображувалися тварини у зв'язку з наступаючим новим роком за східним календарем, як відомо, кожен рік символізує певна тварина".
Музей грошей існує в Феодосії 7 років, зараз в фондах музею зберігаються понад 30 тисяч екземплярів різноманітних грошей з усіх куточків світу. Гордістю музею є зібрання монет античної Феодосії – воно найбільше з усіх музейних зібрань світу.

www.24tv.com.ua

Создание и продвижение сайтов - Cтудия Bizon